Výhody drevodomov

 • Rýchla výstavba 6 mesiacov

  Rýchla výstavba

  6 mesiacov
 • Úspora na energiách až 70% ročne

  Úspora na energiách

  až 70% ročne
 • Zdravé bývanie bez kompromisov

  Zdravé bývanie

  bez kompromisov
the concept chor grob 012

O drevodomoch Moderné a ekologické
bývanie bez kompromisov

Stavby od THE CONCEPT HOME spĺňajú všetko, čo si od bývania môžete želať. Moderný dizajn, špičkové remeselné spracovanie, vysoký štandard materiálov a energetická úspora. Pre nás je štandardom len to najlepšie a sme pripravení dokázať Vám, že bývanie snov nemusí znamenať stres, starosti a zdĺhavý proces. Ekologické bývanie je už niekoľko rokov trendom v západných krajinách. My Vám radi poskytneme možnosť mať svetovú kvalitu bývania aj u nás na Slovensku a žiť nielen ekologicky, ale aj moderne a nadštandardne. Samozrejme, že aj drevostavba je rovnako ako každá iná stavba závislá od kvality materiálu, kvality konštrukcie, presného zhotovenia a priebežnej starostlivosti. Preto používame na výstavbu drevo prvotriednej kvality dovážané z Nemecka, dohliadame na priebeh výstavby počas celej výstavby s príslušným odborným dozor a spolupracujeme s klientom do takej miery, aby získal všetky potrebné pokyny pre následnú údržbu domu. Všeobecne veľkým nepriateľom stavieb je voda a vlhkosť. Práve vďaka suchej a rýchlej výstavbe je drevodom jediná voľba ako si zabezpečiť zdravú stavbu s dlhou životnosťou. Nesmieme zabudnúť na veľmi dôležitý fakt, že steny drevodomu aj pri vysokých izolačných schopnostiach a plnohodnotnej funkcii majú oproti iným konštrukčným materiálom menšiu hrúbku a vďaka tomu poskytujú svojim majiteľom väčšiu úžitkovú plochu resp. menšiu zastavanú plochu.

Sme nadšení, že stále viac ľudí si uvedomuje, že šetriť na začiatku na lacných materiáloch a amatérskych remeselníkoch sa nevypláca. Investícia do nízkoenergetického bývania sa vracia už v priebehu niekoľkých rokov na minimalizácii spotreby energií vďaka kvalitným materiálom, odborným postupom a dlhoročným skúsenostiam.

Hlavné výhody Prečo si vybrať dom
od THE CONCEPT HOME

Rýchla výstavba

Rýchla výstavba

Výrobu panelov realizujeme vo výrobnej hale, vďaka čomu vieme výstavbu realizovať celoročne a počasie nás takmer neobmedzuje. Počas výroby panelov sa súčasne vyrábajú aj okná čo ušetrí najviac času. Jednoduché stavby dokončujeme v priemere do troch mesiacov. Rýchlosť výstavby však neohrozuje kvalitu, keďže vďaka viacerým súčasne pracujúcim tímom pracujeme efektívne, a Vy tak môžete bývať už o tri mesiace.

Suchý proces

Suchý proces

Počas výstavby nepoužívame takmer žiadne vlhké postupy ani materiály. Všetky procesy výstavby sú prevedené nasucho, tak isto aj KVH drevo používame certifikované a vysušené. Jediným mokrým procesom je anhydritový poter. Aj takýto poter má spotrebu vody približne 1000 litrov. Preto pred finalizáciou podlahy (položením parkiet) odvlhčíme dom pomocou výkonných odvlhčovačov, ktoré jednorázovo zbavia domu stavebnej vlhkosti.

Vysoká kvalita spracovania

Vysoká kvalita spracovania

Počas realizácie stavby používame veľmi efektívny proces kontroly, ktorý zabezpečujú pracovníci našej spoločnosti a aj špecialisti na jednotlivé profesie. Všetky procesy výstavby konzultujeme s odborníkmi na drevostavby a používame overené stavebné materiály. Pri procese výstavby si robíme veľmi podrobnú fotodokumentáciu.

Nízka spotreba energií

Nízka spotreba energií

Drevostavby majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti vďaka účinnej skladbe stien s použitím kvalitnej izolácie. Používame aj moderné technólógie, ktoré znižujú náklady domu na minimum, napríklad tepelné čerpadlo, ktoré zabezpečuje ohrev teplej vody, podlahové kúrenie a tiež podlahové chladenie za minimálne náklady, centrálna rekuperácia, ktorá zabezpečí zdravé, príjemné a nadštandardné bývanie. Rozhodli sme sa, že predpripravíme každý dom aj na montáž fotovoltickej elektrárne, aby bola jednoducho dostupná v prípade záujmu klienta.

Zdravé bývanie

Zdravé bývanie

Používame v každom dome centrálnu rekuperáciu, ktorá zabezpečí zdravé, príjemné a nadštandardné bývanie. Vďaka riadenému vetraniu pomocou rekuperácie je do domu privádzaný čerstvý vzduch 365 dní v roku, a zároveň je udržiavaná ideálna vlhkosť v dome, znižuje sa prašnosť a hluk z okolia.

Bezpečné bývanie

Bezpečné bývanie

Naše stavby spĺňajú všetky všeobecné protipožiarne normy a vďaka pružnosti sú dokonca odolnejšie voči zemetraseniu. Aj v takýchto extrémnych prípadoch popraskajú maximálne rohy stavby, ale nenaruší sa celková statika konštrukcie. Celková životnosť kvalitných drevostavieb stavieb je vyššia ako pri tehlových domoch.

Ekologické bývanie

Ekologické bývanie

Drevo je obnoviteľný zdroj, ktorý šetrí energiu v každej fáze; od výroby, cez prepravu materiálu až po šetrenie spotreby energie v dome na vykurovanie a chladenie. Drevo má negatívnu bilanciu CO2, čo znamená, že ho spotrebuje viac, ako ho vyprodukuje jeho výroba a zabudovanie.

Príjemná emócia

Príjemná emócia

Keď vstúpite do rozostvanej drevostavby tak prvé čo Vás príjemne poteší je vôna dreva a celkový pocit z presnej a suchej výstavby. Ďalším príjemným poznaním je, že sa v stavbe nenachádza betón, železo a ťažký vlhký vzduch.

Viac priestoru v interiéri

Viac priestoru v interiéri

Pri drevostavbách je obrovská výhoda, že steny sú užšie ako pri tehlovej výstavbe.
Naša stena má cca 185 mm a má ešte lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako tehlová stena pri hrúbke 300 mm. To znamená, že pri zastavanej ploche 100 m2 je naša úžitková výmera cca 90 m2 a pri tehlovej stavbe je to len cca 80 m2.

Nadštandard

Nadštandard

Sme presvedčení, že si naši klienti zaslúžia len to najlepšie, preto sú pre nás vysoko kvalitné materiály a komponenty štandardom. Dbáme na výber a preverovanie dodávateľov a pracujeme dlhoročne s vlastným overeným tímom a podrobne dohliadame na každý krok projektu. Pre naších klientov vyberáme atraktívne lokality a projekty rodinných domov vytvárame s ohľadom na potreby každého klienta individuálne.

Vysoké úspory na
energiách

Je veľmi dôležité dodržiavať manuál na údržbu domu, ktorý sme zostavili na základe dlhoročných skúsenosti s užívaním drevodomov. Vďaka tomuto návodu a moderným technológiám, ktoré sú súčasťou vysokokvalitného prevedenia výstavby našich drevodomov si klienti udržiavajú ideálnu teplotu v dome počas celého roka a majú tiež zabezpečený nízkoenergetický ohrev vody pomocou tepelného čerpadla. Vďaka centrálnej rekuperácii je počas celého roka regulovaná správna vlhkosť a tiež čerstvý vzduch bez nutnosti otvárania okien a nedochádza tak k únikom tepla. Takéto správne užívanie zlepšuje teda nie len celkový pocit z bývania, ale aj úsporu mesačných nákladov spojených s užívaním domu. V porovnaní s inými stavbami môžete ušetriť pri 200 m² až 140 € / mesiac x 12 mesiacov x 30 rokov = 50 400 €. 

 • 8 - 10

  Rokov návratnosť

  počiatočných nákladov
 • 70%

  Úspora energií

  za rok
 • 60

  Mesačné náklady

  pre 200 m² dom