Rekuperácia vám dopraje zhlboka sa nadýchnuť aj doma

vincent delegge rfyg6MiiOHU unsplash

Na naše zdravie má vplyv nespočetne veľa faktorov. Denne sme doslova bombardovaní množstvom informácií o zvýšení kvality nášho zdravia a aj keď je pre nás zdravie prvoradé, ľahko sa môže stať, že sa stratíme v tisíckach rád a odporúčaní ako žiť zdravšie a kvalitnejšie. Dovoľte nám preto, aby sme vám dali overené informácie od skúsených odborníkov a mohli tak spoločne s vami zvýšiť kvalitu vášho bývania.

Tak ako kvalitná stavba začína pevnými základmi, tak aj naše zdravie musí mať silu už od základných funkcií ľudského tela. 

Azda najdôležitejšou z nich je dýchanie. Nielen správnosť dýchania, ale aj kvalita vzduchu majú veľký vplyv na správne fungovanie nášho organizmu.

Čas strávený doma a dĺžka spánku sa líši od človeka k človeku, avšak kvalita prežívania týchto chvíľ je len a len v našich rukách. 

 V THE CONCEPT HOME posúvame kvalitu stavieb na vyššiu úroveň v prvom rade použitím prírodných materiálov akým je drevo. Ako všetci vieme, drevo je v mnohých ohľadoch zdraviu prospešné.

trent haaland yIsjn IGWqc unsplash2

 

Vďaka jeho pozitívnym vlastnostiam, spolu s ďalšími stavebnými procesmi to dokážeme naplno zužitkovať tak, že v našich stavbách vieme dosiahnuť minimálnu vlhkosť. Zabráni sa tak množeniu spór, čím predídeme početným zdravotným problémom akými sú alergie, či astma.

Rekuperácia – bezkonkurenčné a výhodné bývanie

Veľkou výhodou drevodomov je aj to, že steny neodvádzajú žiadne teplo, preto je bývanie v nich nízkoenergetické.

Tieto bezkonkurenčné výhody bývania v drevodome dokáže dotvoriť do dokonalosti rekuperácia.

Veľmi dôležité je privádzať do priestorov, kde trávime väčšinu času, čerstvý vzduch. Priemernú hodinu vetrania denne v tomto chladnom období nie je vôbec jednoduché dosiahnuť, ak nechceme prísť o drahocenné teplo alebo horšie, prechladnúť. Najúčinnejším riešením je preto riadené vetranie- rekuperácia.

 

20190605 094642514 iOS 

Zjednodušene ide o privedenie a zohriatie čerstvého vzduchu na požadovanú teplotu z exteriéru do interiéru za pomoci rekuperačnej jednotky. V rekuperátore sa pomocou vyvádzaného vzduchu z interiéru ohreje vzduch z exteriéru, vďaka čomu sa zminimalizujú výdavky na ohrev vzduchu v porovnaní s ohrevom vzduchu privedeného cez otvorené okno. Čerstvý vzduch je zároveň filtrovaný, takže je čistejší, ako pri vetraní oknami. Zároveň sa odvetrávajú tie časti domu, kde vznikajú pachy a vlhkosť. 

 

hygrobox systemwand fb 2 

Veľkými výhodami rekuperácie sú:

  • neustála výmena  vzduchu, vďaka ktorej sa významne znižuje koncentrácia baktérií, plesní a iných škodlivín vo vzduchu, čo výrazne prispieva k väčšiemu komfortu a zdravšiemu prostrediu.
  • zníženie spotreby energie na vykurovanie, keďže vysoká účinnosť rekuperačnej vetracej jednotky pri spätnom získavaní tepla znižuje náklady na kúrenie
  • zníženie hluku v domácnosti vďaka minimálnej potrebe otvárania okien za účelom vetrania a tým aj zamedzenie vzniku prievanu v priestore

Možnosť vrátiť sa domov do vyvetraného priestoru napriek tomu, že okná boli počas vašej neprítomnosti zatvorené, je na nezaplatenie. 

Rozvíjame sa a hľadáme stále nové možnosti skvalitnenia našich služieb pre vás, a aj preto spolupracujeme so špičkovými odborníkmi v každej činnosti počas celej výstavby tak, aby chvíle doma s rodinou boli čo najpríjemnejšie a dodávali vám čo naviac energie na činnosti a aktivity aj mimo neho.

           

                                                                                  Váš tím THE CONCEPT HOME.